Internetový magazín ze světa sportu

Basketbalový Dream Team je snem každého kluka

12. 8. 2022

V předchozím článku jsme se podívali na kariéru fenomenálního hráče Michaela Jordana. Dnes se podíváme na jednotlivé hráče Dream Teamu, se kterým vyhrál v roce 1992 medaili během letních olympijských her v Barceloně.

Zázrak jménem Michael Jordan

2. 8. 2022

Michael Jordan slavil první sportovní úspěchy již během studia na střední škole, kde hrál americký fotbal, baseball a basketbal. Pokračoval na univerzitu, kde byl vyhlášen basketbalovým nováčkem. Jaká byla jeho další kariéra?

Jaká byla historie basketu?

20. 7. 2022

Basket si získal oblibu po celém světě. Jednoduchá hra, ve které proti sobě bojují dva pětičlenné týmy, se zapsala do srdcí řady hráčů a fanoušků. Jaká byla její historie?

Co obnáší základní pravidla hry?

9. 7. 2022

Basket, pocházející ze Spojených států, si získal oblibu po celém světě. Jeho pravidla jsou jednoduchá a lze ho hrát prakticky kdekoli. Hru si užijí děti i dospělí. Jaké jsou základní body hry?

Jak vybrat vhodné boty na basket

30. 6. 2022

Jste v basketbalu nováčkem a potřebujete vybrat vhodné boty? Měly by být kvalitní a především funkční. Poradíme vám, podle čeho vybírat.

Jak vybrat vhodné oblečení na basket

15. 6. 2022

Začínáte s basketbalem a potřebujete vhodné oblečení? Mělo by být především praktické, volné a z funkčních materiálů. Poradíme vám, které kousky vybrat.