Internetový magazín ze světa sportu

Vznik a historie National Basketball Association (NBA)

19. 9. 2022

NBA, National Basketball Association, je považována za nejprestižnější basketbalovou soutěž, jaké se lze zúčastnit. Založena byla v New Yorku. Jaká je její historie?

Nová sportovní hala v Roudnici nad Labem

9. 9. 2022

Basketbalová akademie v letošním roce zahájila výstavbu nové sportovní haly v Roudnici nad Labem. Hrát by se v ní mělo do dvou let. Zázemí poskytne až třiceti aktivním sportovcům. K dispozici bude i posilovna.

LeBron za rekordních 1,8 milionu dolarů

1. 9. 2022

Sběratelství je vášeň, která nepomíjí. Pro někoho je to filatelie, jiný sbírá plechovky od piva. Ve světě sportu jsou to často basketbalové karty. Letos byla prodána jedna z nich za rekordních 1,8 milionů dolarů.

Americká NBA je v plném proudu

22. 8. 2022

Před pár dny začala sezóna americké NBA. Trvat bude do dubna příštího roku, kdy naváže play-off. Nový vítěz bude, podobně jako v předchozích letech, vyhlášen v červnu.

Basketbalový Dream Team je snem každého kluka

12. 8. 2022

V předchozím článku jsme se podívali na kariéru fenomenálního hráče Michaela Jordana. Dnes se podíváme na jednotlivé hráče Dream Teamu, se kterým vyhrál v roce 1992 medaili během letních olympijských her v Barceloně.

Zázrak jménem Michael Jordan

2. 8. 2022

Michael Jordan slavil první sportovní úspěchy již během studia na střední škole, kde hrál americký fotbal, baseball a basketbal. Pokračoval na univerzitu, kde byl vyhlášen basketbalovým nováčkem. Jaká byla jeho další kariéra?

Jaká byla historie basketu?

20. 7. 2022

Basket si získal oblibu po celém světě. Jednoduchá hra, ve které proti sobě bojují dva pětičlenné týmy, se zapsala do srdcí řady hráčů a fanoušků. Jaká byla její historie?

Co obnáší základní pravidla hry?

9. 7. 2022

Basket, pocházející ze Spojených států, si získal oblibu po celém světě. Jeho pravidla jsou jednoduchá a lze ho hrát prakticky kdekoli. Hru si užijí děti i dospělí. Jaké jsou základní body hry?

Jak vybrat vhodné boty na basket

30. 6. 2022

Jste v basketbalu nováčkem a potřebujete vybrat vhodné boty? Měly by být kvalitní a především funkční. Poradíme vám, podle čeho vybírat.

Jak vybrat vhodné oblečení na basket

15. 6. 2022

Začínáte s basketbalem a potřebujete vhodné oblečení? Mělo by být především praktické, volné a z funkčních materiálů. Poradíme vám, které kousky vybrat.