Hra

Jak začít s hraním basketbalu

Basketbal u nás nemá příliš širokou základnu. To však není překážkou pro to, abyste se této hře mohli věnovat. Jak s hraním začít?

Víte, kdy je nejlepší začít hrát basketbal?

Zamilovalo se vaše dítko do basketbalu a dnem i nocí se dožaduje, aby mohlo začít chodit na basketbalové tréninky? Každý by doma chtěl mít úspěšnou sportovní hvězdu, ale je na rodičích, aby zvážili všechna pro a proti.

Basketbalem k trvalé invaliditě?

Každý sport se může stát rizikovým. Stačí chvilka nepozorností a zranění je tu. Někdy jde o drobnost, jindy o fatální úraz, který nadějného basketbalistu navždy vyřadí ze hry.

Slavné hráčské rekordy v NBA

NBA je bez pochyby nejslavnější basketbalovou ligou světa. Špičkoví hráči na naleštěné palubovce trhají rekordy a hrají jako o život. Pojďme se podívat na největší rekordy v NBA za celou historii.

Vznik a historie National Basketball Association (NBA)

NBA, National Basketball Association, je považována za nejprestižnější basketbalovou soutěž, jaké se lze zúčastnit. Založena byla v New Yorku. Jaká je její historie?

Co obnáší základní pravidla hry?

Basket, pocházející ze Spojených států, si získal oblibu po celém světě. Jeho pravidla jsou jednoduchá a lze ho hrát prakticky kdekoli. Hru si užijí děti i dospělí. Jaké jsou základní body hry?