Slavné hráčské rekordy v NBA

Nejvíce bodů v jednom zápase

Nejvíce bodů v jednom zápase vstřelil Wilt Chamberlain a to celkem 100. Za tímto slavným rekordem se však musíme vydat poměrně hluboko do historie. Utkání totiž probíhalo v roce 1962 a dodnes se nezachoval žádný jeho záběr.

Oběma týmům prakticky o nic nešlo, protože do konce základní části zbývalo jen pár zápasů. Výhru si připsala Philadelphie s celkovým skóre 169:147, což byl na pár desítek let bodový rekord zápasu. 

Nejvíce doskoků během celé kariéry

Když už se bavíme o Wiltu Chamberlainovi, tak mu připíšeme rovnou další rekord, a to konkrétně za nejvíce doskoků během celého působení v NBA. Během kariéry nasbíral úctyhodných 23 924 doskoků a stihl to během 14 let. 

Nejvíce vyhraných zápasů v řadě v základní části

Tým Los Angels Lakers zvládl v sezóně 1971/72 vyhrát neuvěřitelných 33 zápasů v řadě. Na tomto rekordu se podílel opět zmíněný Wilt Chamberlain, který zde hrál v posledních letech své bohaté hráčské kariéry. 

Jen pro zajímavost, všechny výhry byly poměrně jednoznačné, takže nelze hovořit o náhodě. Tento velmi silný tým vyhrál celkem 69 zápasů z celkových 82. Ve finále jednoznačně porazil New York Knicks 4:1 na vítězné zápasy. 

Tým s největším počtem výher v základní části

V sezóně 2015/16 na palubovkách NBA řádil tým Golden States Warriors, který vyhrál celkem 73 zápasů. Přestože základní částí tým prolétl jako kometa, tak v play off jim došla síla. Přestože vedli již 3:1 na zápasy, tak celou sérii prohráli s Clevelandem. V tomto týmu zářil hvězdný LeBron James. 

Nejvyšší procento úspěšných trestných hodů

José Calderón není nejznámějším hráčem NBA a v našich končinách o něm slyšel málokdo, ale přesto se stal držitelem významného rekordu. V sezoně 2008/09 v dresu Toronta prokázal přesnou mušku. Při střílení trestných hodů využil 151 ze 154 pokusů. 

Největší počet asistencí během zápasu

Scott Skiles v dresu Orlanda naservíroval svým spoluhráčům během jednoho zápasu hned 30 asistencí. Nutno říci, že mu k tomu výrazným dílem pomohla tehdejší mizerná obrana Denveru, který výrazně propadal. To však jeho rekordu neubírá na důležitosti. 

Nejvíce asistencí během celé kariéry NBA

Přesně 15 806 asistencí si během 19 let připsal John Stockton. Na rekordu pracoval 19 sezón. Celou svou kariéru odehrál v týmu Utah Jazz, kde tvořil nezastavitelné duo s druhým nejlepším střelcem všech dob. 

Pokud si chcete přečíst o dalších rekordech basketbalu, tak nesmíte vynechat článek o největších basketbalových arénách světa nebo o legendárním Michaelu Jordanovi.

Fotografie