Internetový magazín ze světa sportu

Basketbal versus ostatní sporty. Jak si vede?

30. 5. 2023

Nemůžeme říct, že by basketbal nebyl oblíbeným sportem. Naopak, patří k těm nejhranějším, nejsledovanějším a pro mnoho lidí hraje jasný prim. Ale víte, jak si vede oproti jiným týmovým sportům?

Basketbalem k trvalé invaliditě?

28. 4. 2023

Každý sport se může stát rizikovým. Stačí chvilka nepozorností a zranění je tu. Někdy jde o drobnost, jindy o fatální úraz, který nadějného basketbalistu navždy vyřadí ze hry.

4 nejlepší hráči basketbalu

22. 3. 2023

Basketbal patří k nejznámějším a nejoblíbenějším sportům na světě. Znáte jeho nejlepší hráče, respektive nejúspěšnější hráče basketbalové historie?

Víte, kdy je nejlepší začít hrát basketbal?

22. 2. 2023

Zamilovalo se vaše dítko do basketbalu a dnem i nocí se dožaduje, aby mohlo začít chodit na basketbalové tréninky? Každý by doma chtěl mít úspěšnou sportovní hvězdu, ale je na rodičích, aby zvážili všechna pro a proti.

Zajímavosti o EuroBasketu

12. 1. 2023

EuroBasket neboli Mistrovství Evropy v basketbalu mužů je velmi sledovanou soutěží, na kterou se snaží kvalifikovat každý národní tým z Evropy. Výhra je prestižní záležitostí a historie turnaje je velmi rozmanitá.

LeBron James – basketbalista se schopnostmi atleta

14. 12. 2022

Slavní američtí basketbalisté jsou hvězdy každým coulem. Jejich život je natolik inspirativní, že po nich lidé pojmenovávají své potomky a chtějí být jako oni. Seznamte se s jedním z nich.

Česká basketbalová liga mužů

30. 11. 2022

Basketbal není v České republice sportem číslo jedna. Přesto zde máme basketbalovou ligu s poměrně dlouhou tradicí a také konkurenceschopný reprezentační tým.

Jak začít s hraním basketbalu

18. 11. 2022

Basketbal u nás nemá příliš širokou základnu. To však není překážkou pro to, abyste se této hře mohli věnovat. Jak s hraním začít?

Slavné hráčské rekordy v NBA

7. 11. 2022

NBA je bez pochyby nejslavnější basketbalovou ligou světa. Špičkoví hráči na naleštěné palubovce trhají rekordy a hrají jako o život. Pojďme se podívat na největší rekordy v NBA za celou historii.

Nejslavnější basketbalové arény světa

27. 10. 2022

V České republice není basketbal sportem číslo jedna. Americká NBA je úplně jiná liga, proto v domovských městech slavných klubů stojí arény hodné obdivu. Pojďme se na ně podívat.

Móda inspirovaná basketbalem

17. 10. 2022

Někdo žije sportem a prožívá každý zápas. Naleštěné palubovky ale ve střední Evropě zrovna nepraskají ve švech. Přesto však na ulicích narážíme na muže, ženy i děti oblečené do oděvů inspirovaných basketbalem. Okamžitě je jasné proč. Tato móda je trendy, pohodlná a hlavně nadčasová. Pojďme se na ni podívat zblízka.

Ženská basketbalová liga

7. 10. 2022

Pokud se řekne basketbal, tak si většina z nás představí zámořskou NBA a její slavné hvězdy. Pojďme se podívat, jak si stojí naše hráčky a jaká liga se zde hraje.

Vznik a historie National Basketball Association (NBA)

19. 9. 2022

NBA, National Basketball Association, je považována za nejprestižnější basketbalovou soutěž, jaké se lze zúčastnit. Založena byla v New Yorku. Jaká je její historie?

Nová sportovní hala v Roudnici nad Labem

9. 9. 2022

Basketbalová akademie v letošním roce zahájila výstavbu nové sportovní haly v Roudnici nad Labem. Hrát by se v ní mělo do dvou let. Zázemí poskytne až třiceti aktivním sportovcům. K dispozici bude i posilovna.

LeBron za rekordních 1,8 milionu dolarů

1. 9. 2022

Sběratelství je vášeň, která nepomíjí. Pro někoho je to filatelie, jiný sbírá plechovky od piva. Ve světě sportu jsou to často basketbalové karty. Letos byla prodána jedna z nich za rekordních 1,8 milionů dolarů.

Americká NBA je v plném proudu

22. 8. 2022

Před pár dny začala sezóna americké NBA. Trvat bude do dubna příštího roku, kdy naváže play-off. Nový vítěz bude, podobně jako v předchozích letech, vyhlášen v červnu.