Internetový magazín ze světa sportu

Zajímavosti o EuroBasketu

12. 1. 2023

EuroBasket neboli Mistrovství Evropy v basketbalu mužů je velmi sledovanou soutěží, na kterou se snaží kvalifikovat každý národní tým z Evropy. Výhra je prestižní záležitostí a historie turnaje je velmi rozmanitá.

LeBron James – basketbalista se schopnostmi atleta

14. 12. 2022

Slavní američtí basketbalisté jsou hvězdy každým coulem. Jejich život je natolik inspirativní, že po nich lidé pojmenovávají své potomky a chtějí být jako oni. Seznamte se s jedním z nich.

Česká basketbalová liga mužů

5. 12. 2022

Basketbal není v České republice sportem číslo jedna. Přesto zde máme basketbalovou ligu s poměrně dlouhou tradicí a také konkurenceschopný reprezentační tým.

Jak začít s hraním basketbalu

29. 11. 2022

Basketbal u nás nemá příliš širokou základnu. To však není překážkou pro to, abyste se této hře mohli věnovat. Jak s hraním začít?

Slavné hráčské rekordy v NBA

21. 11. 2022

NBA je bez pochyby nejslavnější basketbalovou ligou světa. Špičkoví hráči na naleštěné palubovce trhají rekordy a hrají jako o život. Pojďme se podívat na největší rekordy v NBA za celou historii.

Nejslavnější basketbalové arény světa

15. 11. 2022

V České republice není basketbal sportem číslo jedna. Americká NBA je úplně jiná liga, proto v domovských městech slavných klubů stojí arény hodné obdivu. Pojďme se na ně podívat.

Móda inspirovaná basketbalem

8. 11. 2022

Někdo žije sportem a prožívá každý zápas. Naleštěné palubovky ale ve střední Evropě zrovna nepraskají ve švech. Přesto však na ulicích narážíme na muže, ženy i děti oblečené do oděvů inspirovaných basketbalem. Okamžitě je jasné proč. Tato móda je trendy, pohodlná a hlavně nadčasová. Pojďme se na ni podívat zblízka.

Ženská basketbalová liga

4. 11. 2022

Pokud se řekne basketbal, tak si většina z nás představí zámořskou NBA a její slavné hvězdy. Pojďme se podívat, jak si stojí naše hráčky a jaká liga se zde hraje.

Vznik a historie National Basketball Association (NBA)

31. 10. 2022

NBA, National Basketball Association, je považována za nejprestižnější basketbalovou soutěž, jaké se lze zúčastnit. Založena byla v New Yorku. Jaká je její historie?

Nová sportovní hala v Roudnici nad Labem

31. 10. 2022

Basketbalová akademie v letošním roce zahájila výstavbu nové sportovní haly v Roudnici nad Labem. Hrát by se v ní mělo do dvou let. Zázemí poskytne až třiceti aktivním sportovcům. K dispozici bude i posilovna.

LeBron za rekordních 1,8 milionu dolarů

31. 10. 2022

Sběratelství je vášeň, která nepomíjí. Pro někoho je to filatelie, jiný sbírá plechovky od piva. Ve světě sportu jsou to často basketbalové karty. Letos byla prodána jedna z nich za rekordních 1,8 milionů dolarů.

Americká NBA je v plném proudu

31. 10. 2022

Před pár dny začala sezóna americké NBA. Trvat bude do dubna příštího roku, kdy naváže play-off. Nový vítěz bude, podobně jako v předchozích letech, vyhlášen v červnu.

Basketbalový Dream Team je snem každého kluka

31. 10. 2022

V předchozím článku jsme se podívali na kariéru fenomenálního hráče Michaela Jordana. Dnes se podíváme na jednotlivé hráče Dream Teamu, se kterým vyhrál v roce 1992 medaili během letních olympijských her v Barceloně.

Zázrak jménem Michael Jordan

31. 10. 2022

Michael Jordan slavil první sportovní úspěchy již během studia na střední škole, kde hrál americký fotbal, baseball a basketbal. Pokračoval na univerzitu, kde byl vyhlášen basketbalovým nováčkem. Jaká byla jeho další kariéra?

Jaká byla historie basketu?

30. 10. 2022

Basket si získal oblibu po celém světě. Jednoduchá hra, ve které proti sobě bojují dva pětičlenné týmy, se zapsala do srdcí řady hráčů a fanoušků. Jaká byla její historie?

Co obnáší základní pravidla hry?

30. 10. 2022

Basket, pocházející ze Spojených států, si získal oblibu po celém světě. Jeho pravidla jsou jednoduchá a lze ho hrát prakticky kdekoli. Hru si užijí děti i dospělí. Jaké jsou základní body hry?