Nová sportovní hala v Roudnici nad Labem

Úspěšné zahájení výstavby v Roudnici nad Labem

Po osmi letech dostala výstavba nové sportovní haly v Roudnici nad Labem konečně zelenou. V roce 2006 zde vznikla jedinečná Basketbalová Akademie Roudnice nad Labem podporující především mladé nadějné hráče. Schází se zde stovky dětí různých věkových kategorií. Aby měly odpovídající podmínky pro trénink, bylo nutné vytvořit pro ně kvalitní zázemí, které zde dlouhou dobu chybělo. Nápad vzešel od prezidenta klubu Jaroslava Pazourka. Výstavba započala za finanční podpory města.

Montovaná hala vznikne na pozemku města, blízko základní školy na ulici Školní. Její koncept nabídne prostor až třiceti aktivním sportovcům, pojme 125 diváků a také bude disponovat 25 lůžky. Návštěvníci zde naleznou také kantýnu a posilovnu.

Rychlost výstavby montované haly

Montované haly prošly v posledních letech značným vývojem. Své místo nachází především v rámci průmyslu, kdy jsou využívány jako skladové nebo výrobní prostory, ale jak je vidět, na své si přijde i odvětví sportu. Výstavba montovaných hal je rychlá a ekonomická. Po technické stránce nabízí koncept montovaných hal řadu konstrukčních i designových řešení. Haly mohou být jednoduché, zateplené a prakticky libovolně velké.

K velkému zájmu o tento typ výstavby přispěla především současná ekonomická situace a také situace na trhu s nemovitostmi, kterých je nedostatek. Podpořil ji také zvýšený zájem zahraničních firem o zbudování zázemí v Česku. Součástí montovaných hal mohou být také kanceláře, v případě sportovních hal zázemí pro sportovce a trenéry.

Sportovní aktivity pro mladé lidi

Nová sportovní hala není pouze prostorem pro basket a další sporty, ale také přínosem pro dnešní mladé generace. V době, kdy má každé dítě mobil, počítač nebo tablet, je těžké ho něčím zaujmout a přivést ke sportu nebo jiné off-line aktivitě. Moderní zázemí, vybavené podle potřeb současných teenagerů i poloprofesionálních a profesionálních sportovců, by mohlo být tím správným krokem k propojení těchto dvou světů. Na jedné straně současné mladé generace a na straně druhé sportovních, v tomto případě především basketbalových, trenérů.

Pro město je výstavba velkou událostí. Zaujmout by měla také rodiče dětí a inspirovat je k zájmu o sport, ať už pro své potomky nebo sebe sama.

Chcete si zahrát basketbal? Podívejte se, Jak vybrat vhodné oblečení na basket a Jak vybrat vhodné boty na basket. Na našem webu najdete také informace o historii tohoto sportu a aktuálním dění.

Fotografie