Americká NBA je v plném proudu

NBA – historie amerického basketbalu

Celým názvem National Basketball Association, v překladu Národní basketbalová asociace, je nejvyšší basketbalová liga v rámci Severní Ameriky. Založena byla v roce 1946 v New Yorku pod tehdejším názvem Basketball Association of America. Stát se členem jejího týmu je snem a vrcholem úspěchu řady basketbalistů. V současné době má 30 týmů. 29 z nich pochází z USA, jeden z Kanady.

Začátek nové basketbalové sezóny je jednou z nejsledovanějších událostí podzimu. Sportovními kruhy se šíří dohady, jak budou vypadat výsledky zápasů a kdo se stane celkovým vítězem sezóny.

Světem se šíří dohady, jak sezóna dopadne

Už teď se rýsuje několik bodů, které se zapíšou do historie basketu. Které to jsou?

  • Golden State Warriors – jedná se o loňského šampiona, který letos pochopitelně patří mezi nejvýraznější favority ligy.
  • Stephen Curry – jeho tým se stal v posledních osmi letech vítězem již čtyřikrát. Kurz je v současné době 7.00, stejně jako pro Boston Celtics.
  • První utkání sezony – Clippers zabodovali nad LA Lakers. Nepomohl jim ani známý LeBron James.
  • Nejužitečnější hráč ročníku – ocenění MVP. Kdo to bude letos? V minulých letech se jím stali opakovaně Giannis Antetokounmpo a Nikola Jokić. Vysoké sázky padají také na jméno Luka Dončić.
  • Nejúspěšnější trenér – zde se sází vysoké částky na Steva Kerra, majícího na starost Golden State.
  • Nováček sezóny – mezi favority na titul nováček sezóny se díky svým loňským výkonům jednoznačně zařadil Paolo Banchero.

Sázky jsou v plném proudu. Už máte svého favorita? Pokud nesázíte, zkuste si tipnout alespoň s přáteli mezi sebou, kdo se stane konečným vítězem, a vsaďte se třeba o pivo. Pozornost byste měli věnovat jednomu z pěti Čechů, Vítu Krejčířovi, který se kdy do NBA dostal.

Sázení může být vysoce návykové

Na závěr si neodpustíme menší poznámku pod čarou. Sázení, podobně jako jiné hazardní hry, může být vysoce návykové a především vás může připravit o značný finanční obnos. Tím vás od něj nechceme odrazovat, ale je dobré si nejprve přečíst nějaké tipy, jak sázet, abyste se nedostali do problémů a zůstalo skutečně jen u zábavy. Vždy sázejte pouze částku, o kterou si můžete dovolit přijít. Pokud byste se přece jen dostali do situace, kterou nebudete schopni zvládnout, vyhledejte někoho, kdo vám pomůže.

Jedním z nejslavnějších basketbalistů je Michael Jordan, který hrál ve své době za NBA. Přečíst si o něm můžete v článku Zázrak jménem Michael Jordan. V roce 1992 vyhrál zlatou medaili s týmem, který byl po zápase nazván Dream Team. Píšeme o něm v článku Basketbalový Dream Team je snem každého kluka.

Fotografie