Nejslavnější basketbalové arény světa

1. Madison Square Garden

Madison Square Garden je nejstarším stadionem v NBA vůbec. Vznikl již v roce 1968 a v současnosti disponuje kapacitou 19 800 míst. Domácím klubem je zde New York Knicks. Tento stadion mnozí fanoušci považují za ten vůbec nejoblíbenější na světě. 

Kromě basketbalových Knicks zde má domov i slavný klub NHL New York Rangers. Svého času za ně hrál i Jaromír Jágr a tato aréna se stala jeho domovskou. 

2. Staples Center

Staples Center najdeme v Los Angeles a před jeho branami se rozprostírá známé náměstí Star Plaza se sochami slavných sportovců Los Angeles. Domácí týmy jsou hned dva a nejde o žádné malé týmy, ale o dva největší v celé NBA. LA Lakers a LA Clipers. 

Zajímavostí je, že ve Staples Center se každý rok udílí slavné ceny Národní akademie hudebního umění a věd Grammy. 

3. Barclays Center

Barclays Center se pyšní jedinečnou moderní architekturou a kapacitou 17 732 míst. Otevřeno bylo v roce 2012 a stalo se domovským stadionem pro další klub z New Yorku, a to konkrétně Brooklyn Nets. 

4. FTX Arena

FTX Arena nebo také American Airlines Arena se může pochlubit kapacitou 19 600 míst. Tento stadion zažil několik finále NBA. V letech 2012 a 2013 zde dominoval domácí klub Miami Hearts. Tento stadion láká na překrásné okolí. Najdeme ho jen několik minut chůze od slavné Miami Beach. 

5. United Center 

United Center disponuje největším počtem míst ze všech stadionů NBA a to 20 917. Najdeme ho ve větrném Chigagu. Stadion patří klubu Chicago Bulls a domácím hráčem zde byl slavný Michael Jordan. Tento stadion zažil několikrát finále NBA, což je největší basketbalový svátek ve Spojených státech. 

6. Philippine Arena 

Za největší basketbalovou arénou musíme vyrazit až na Filipíny. Tamní hala pojme neuvěřitelných 55 000 diváků. Dostavěna byla v roce 2014 a konají se zde také tenisová nebo boxerská klání. Využívána je také pro kulturní účely.

7. United Center Štark Arena

Arénu pro 18 386 diváků najdeme v Bělehradu. Domácími kluby jsou zde Crvena Zvezda Bělehrad a Partizan Bělehrad. Stadion je koncipován jako víceúčelová hala a pořádají se zde kromě sportovních utkání i kulturní akce či plesy. 

8. Carrier Domo

Jako poslední arénu si zde uvádíme slavný Carrier Dome. Ten se nachází v areálu Syracuse Univerzity v New Yorku. Domov zde mají fotbalisté, basketbalisté a hráči lakrosu pod souhrnným názvem Syracuse Orange. Hala disponuje úctyhodnými 49 250 místy. 

Přečtěte si také o legendární Americké NBA nebo o její největší hvězdě Michaelu Jordanovi.

Fotografie