Móda inspirovaná basketbalem

Jak vznikl basketbalový styl

Basketbalová móda je v současnosti velmi oblíbená, ale málokdo by řekl, že vznikla z nouze. Profesionální basketbal vznikl teprve v 90. letech 19. století. Před tím se hrál pouze jako rekreační sport pro zábavu. Tehdejší dres byl složený z volně dostupného oblečení. Volné tepláky nebo šortky a vytahané tričko.

O téměř století později se na scéně objevil Michael Jordan nebo LeBron James a stali se symbolem pohodlí a stylu. Pro basketbal vytvořili svoji vlastní značku oblečení i bot. Ta se stala nejen součástí jejich běžného denního šatníku, ale dostala se také do sportovnch hal. Hráči si totiž dlouhé šortky oblíbili mnohem více než ty krátké.

Pohodlí a zase pohodlí

Přestože většina módních stylů je svázána mnoha pravidly, tak basketbalový styl stojí poněkud vedle. Pokud si máme vzít příklad z hvězdného Michaela Jordana, tak jde hlavně o vaše pohodlí. Je jedno, jestli chodíte do posilovny, hrát basket nebo jen tak ven. Tento styl hraje pro vaše pohodlí.

Základem jsou basketbalové dresy nebo oversized trička. Obě varianty mohou být v motivech vašeho oblíbeného týmu nebo se jménem vaší basketbalové hvězdy, ale také bez nich. Jednoduchý vzdušný střih, lehká látka a světlé provedení dělá z těchto triček ideální oblečení do horkých dnů nebo na cvičení.

Klasické basketbalové šortky oceníte v parném létě nebo v posilovně. Jsou volné, lehké a vzdušné. Vyrábí se v mnoha variantách pro muže, ženy i děti. V zimě převezmou jejich štafetu tepláky s náplety, které nikde netlačí a poskytnou vám dostatek volnosti. Opět mohou být jednobarevné nebo vícebarevné. Důležitý je váš osobní vkus a preference.

Co obout na nohy?

Mnoho světových značek sportovní obuvi má ve svém portfoliu boty, které se dostaly ze hřiště mezi běžné lidi. Basketbalová obuv se vyvinula z takzvaných „high top“ tenisek s vyvýšeným kotníkem. Klasické basketbalové boty jsou kožené z kvalitních a pevných materiálů. Pro vaše pohodlí však sáhněte po plátěných teniskách a držet se nemusíte ani vysokého kotníku. Klidně jej vyměňte za kotníčkovou obuv a v létě se je nebojte obout v kombinaci s podkolenkami nebo vysokými ponožkami.

Pokud vás více zajímá život nejslavnějšího basketbalového hráče, tak si přečtěte Zázrak jménem Michael Jordan. Pokud plánujete pravidelně hrát a potřebujete kvalitní oblečení, inspirujte se, Jak vybrat vhodné oblečení na basket.

Fotografie